«Draugiem Group» atver filiāli Cēsīs

RTU Cēsu filiāles studiju programmas «Datorsistēmas» studentiem, kuri specializējas mobilo lietotņu izstrādē, turpmāk būs iespēja studiju prakses apmācību iziet Cēsīs – jaunatvērtajā «Draugiem Group» filiālē. Prakses vietu nodrošināšana ietilpst uzņēmuma un RTU sadarbības līgumā.

Filiāles atrašanās Cēsīs studentiem nozīmē ne tika prakses un potenciālas darba iespējas, bet arī sniedz iespējas saņemt profesionāļu konsultācijas, bet augstskolas filiālei – aicināt uzņēmuma darbiniekus lasīt vieslekcijas un citos veidos iesaistīties studiju procesa uzlabošanā un daudzveidošanā.

Pirmā līmeņa profesionālo studiju programmu «Datorsistēmas» ar specializāciju mobilo aplikāciju izstrādē, kurā studentus pirmo reizi uzņēma 2016./17. ak. māc. g., RTU izstrādāja sadarbībā ar «Draugiem Group», un to īsteno RTU Cēsu filiāle. Šī ir pirmā studiju programma Latvijā, kas specializējas mobilo lietotņu izstrādē. Studiju programma vērsta uz kvalificētu programmēšanas speciālistu sagatavošanu praktiskam darbam ar sarežģītiem programmatūras produktiem un datortehnikas programmatūras izstrādei. Programmētāji ir vieni no pieprasītākajiem speciālistiem ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Šoruden par budžeta finansējumu RTU Cēsu filiālē tiks uzņemti 12 studenti. Kopējais studiju ilgums ir 3 gadi, un prakse sākas no 4. semestra jeb otrā studiju gada.

Kopīgas studiju programmas izstrāde un «Draugiem Group» filiāles atvēršana Cēsīs ir apliecinājums tam, ka profesionāļi un karjeras iespējas ir ne tikai galvaspilsētā, bet arī reģionos, turklāt augsti kvalificēti programmēšanas speciālisti savā profesionālajā karjerā nav piesaistīti noteiktai ģeogrāfiskai vietai un savu darbu var veikt no jebkuras vietas pasaulē.

Par filiāles atvēršanu Cēsīs «Draugiem Group» paziņoja maija vidū, vienlaikus informējot arī par vakancēm uzņēmumā.
Papildu informācija par studiju iespējām «Datorsistēmu» studiju programmā.