Konference «Talantu piesaiste reģioniem un pilsētām»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiāle 24. maijā rīko konferenci «Talantu piesaiste reģioniem un pilsētām». Tajā dažādu jomu speciālisti no triju valstu astoņām organizācijām uzstāsies ar priekšlasījumiem par to, kā radīt vietu, vidi un priekšnoteikumus, kas piesaistītu un noturētu talantus.

Talantīgu cilvēku piesaiste ir viens no konkurētspējas attīstības priekšnoteikumiem gan valsts, gan reģionu, gan uzņēmumu kontekstā. Globalizācijas laikā, kad cilvēku mobilitāte ir arvien aktīvāka, talantu piesaiste kļuvusi par lielu izaicinājumu. Tā ir aktuālā gan izglītības iestādēm, gan arī daudz citu jomu organizācijām.

Konferencē ar uzrunām uzstāsies «Future Place Leadership» vadītājs Pertels Pīters Pere (Pärtel-Peeter Pere), «Kurk Lietuvai» (Create for Lithuania) pārstāve Barbora Gobīte (Barbora Guobytė), Cēsu domes Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots, koprades mājas «Skola6» idejas skolotāja Evija Taurene, Cēsu Jaunās sākumskolas direktore Dana Narvaiša, sertificēta biznesa trenere Agnese Pilsuma, Vides risinājumu institūta Komunikāciju un sabiedrisko attiecību vadītāja Guna Dātava, kā arī «Draugiem Group» runasvīrs Jānis Palkavnieks, kurš dalīsies savā pieredzē, sniedzot praktiskus ieteikumus pašvaldību iestādēm, uzņēmumiem un citām organizācijām talantu piesaistes stratēģijas pilnveidošanā.

Konference tiek organizēta ar Zviedru institūta Baltijas jūras sadarbības (Swedish Institute Baltic Sea Cooperation) atbalstu Baltijas jūras reģiona «Talantu piesaistes un mobilitātes tīkla» projekta ietvaros. Konferences laikā būs iespēja uzzināt arī par projekta gaitā tapušo rokasgrāmatu talantu piesaistei, pie kuras strādājuši projekta partneri – RTU Absolventu asociācija, Tartu Universitāte, Rīgas un Tartu pašvaldību pārstāvji, kā arī Ziemeļvalstu konsultācijas vadības uzņēmums «Future Place Leadership».

Konferencē īpaši aicināti piedalīties uzņēmumu un pašvaldību pārstāvji, komunikācijas un personāla speciālisti, kurus ikdienā nodarbina talantu piesaistes jautājumi.

Konference notiks 24. maijā plkst. 14 Vidzemes koncertzālē «Cēsis», Raunas ielā 12, Cēsīs. Konferences darba valoda – angļu.

Lai pieteiktos dalībai konferencē, lūgums līdz 23.maijam aizpildīt Pieteikuma anketu