RTU jau sesto gadu ieteiktākā darba devēju augstskola

darba devēju ieteiktākā augstskola

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sesto gadu kļuvusi par darba devēju ieteiktāko augstskolu Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras un izglītības portālu prakse.lv aptaujā.

«Šāds aptaujas rezultāts apliecina eksakto un tehnisko zināšanu lielo nozīmi un ir labs signāls tam, ka Latvijā saprot – augstās tehnoloģijas un inženierzinātnes ir pamatu pamats valsts un tās ekonomikas attīstībai. RTU gatavo ne tikai labus speciālistus uzņēmumiem, bet arī jaunos darba devējus, sniedzot studentiem zināšanas, kas nepieciešamas, lai attīstītu uzņēmējdarbību, radītu inovatīvus produktus un ieviestu tos tirgū,» saka RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis.

Starp pirmajām 100 darba devēju ieteiktajām studiju programmām aptuveni ceturtā daļa ir RTU programmas. Ļoti augsts novērtējums ir programmai «Datorsistēmas». Darba devēji labi novērtējuši arī citas programmas. Starp biežāk ieteiktajām ir RTU būvniecības, enerģētikas un elektronikas, inženiertehnikas, mehānikas, mašīnbūves un daudzas citas programmas.

Šogad savu viedokli izteikuši 2524 darba devēji. «Lai arī šis ir subjektīvs tops, tas ir ļoti svarīgs, jo tie ir darba devēji, kuri gatavi sagatavotos jaunos speciālistus ņemt darbā,» norāda LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
«Sešus gadus pēc kārtas būt darba devēju ieteiktākai augstskolai ir milzīga atbildība, īpaši pret studentiem. Ir būtiski šo kvalitātes latiņu turēt augstu un nepārtraukti celt,» akcentē
U. Sukovskis.

Nesen RTU par augsto kvalitātes līmeni saņēma starptautisku apliecinājumu un prestižajā «QS World University Rankings 2018» tika iekļauta starp 2,5 % labāko pasaules universitāšu. Īpaši augsts rezultāts šajā reitingā uzrādīts darba devēju reputācijas kritērijā, RTU ierindojot 193. vietā pasaulē.

Darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu saraksts tiek veidots jau sesto gadu, tā mērķis veicināt pārdomātu pamatskolu un vidusskolu absolventu tālākās izglītības un karjeras izvēli, ņemot vērā darba devēju viedokli.