Arduino diena Cēsīs

Sestdien, 12. maijā, visā pasaulē tika atzīmēta Arduino diena. Tai par godu RTU Cēsu filiālē pulcējās gan Arduino lietpratēji, gan tie, kuri vēlējās spert pirmos soļus Arduino pasaulē.

Dalībnieki, kuri ar platformu jau darbojas savā ikdienā, dalījās pieredzē par tās pozitīvajām iezīmēm, kas viņus saista šajā platformā, uzsverot primāro guvumu – atvērto kodu. Kā norādīja Armands Sīlītis, RTU Cēsu laboratorijas vadītājs un liels Arduino platformas cienītājs: “Ja Tev ir kāda ideja vai lieta, ko nevari pats atrisināt, vienkārši pameklē! Kāds jau pirms tevis būs veicis ko līdzīgu un dalījies ar kodu, lai citi lietotāji to varētu izmantots savos projektos.” Starp apmeklētājiem bija dalībnieki, kas izmanto platformu zinātniskos projektos un ar to darbojas vairākus gadus, gan entuziasti, kas šo platformu izmanto ikdienas komforta nodrošināšanai – mājas automatizācijai un par šo platformu darbojas vien pāris mēnešus.

“Visvairāk man bija prieks par to, ka pasākuma dalībnieki bija tik dažādi, cilvēki, kas jau ar šo platformu darbojas var teikt profesionāļu līmenī un tie, kuri gribēja saprast, kas tad Arduino ir un kā to izmantot. Un šis pasākumus pilnībā sagrāva mītus par to, ka jaunās tehnoloģijas, programmēšanu saista tikai jauniešus un vīriešus. Es ceru, ka mēs spējām iedvesmot apmeklētājus pašus radīt ko jaunu, meklēt un mēģināt, eksperimentēt un radoši izpausties, jo šī ir patiesi lieliska platforma ar milzīgām iespējām.” Armands Sīlītis, Arduino dienas organizētājs Cēsīs.