Intervija ar Mārtiņu Blūmu

Sakarā ar vīrusa izplatību dzimtajā pilsētā ir atgriezies vairākkārtējs Latvijas čempions MTB XCO, Pasaules kausa MTB XCO krosā U23 kopvērtējuma uzvarētājs un Rīgas Tehniskās universitātes students – Mārtiņš Blūms. Neskatoties uz to, ka turpmākie ierobežojumi nav nevienam zināmi, Mārtiņš turpina aktīvi trenēties Latvijā, Cēsu un Gaujas Nacionālā parka apkārtnē, lai būtu gatavs iziet uz starta līnijas līdz ko ierobežojumi būs atcelti. Par to kā klājas Latvijas labākajam kalnu riteņbraucējam un kāds ir viņa viedoklis par šī brīža situāciju pasaulē, lasi intervijā zemāk.

Kāda ir tava ikdiena, kā profesionālam sportistam, šajā pašizolācijas periodā?

Mana ikdiena sastāv no treniņiem un saimniecības darbiem. Šajā periodā esmu ierobežojis publisku vietu apmeklēšanu un savu treniņdarbu veicu individuāli. Šajās dienās cenšos domāt radoši un trenažieru zāles darbu viecu mājas apstākļos. Pašizolācijas periods man liek intensīvāk strādāt sociālajās vietnēs.

Kā tu vērtē Latvijas rīcību pandēmijas ierobežošanā? Tavuprāt, tā ir efektīva? Kāds ir tavs viedoklis par Zviedrijas izvēlēto stratēģiju?

Es Latvijas stratēģiju uzskatu par nedaudz striktu, jo uzskatu, ka pandēmija nebeigsies kamēr ar to neizslimos cilvēki. Manuprāt, Zviedrija ir noslogotāka saslimušo ziņā, taču tas ir šajā periodā.

Nav noslēpums, ka zinātniekiem un ekspertiem ir liela loma šī brīža situācijas pārvaldīšanā. Tavuprāt, sabiedrība ieklausās zinātniekos un ekspertos vai tam būtu jāpievērš lielāka uzmanība?

Es uzskatu, ka zinātne šobrīd spēlē lielu lomu, jo tie ir cilvēki, kas pārzin šo vīrusu vislabāk. Manuprāt, zinātniekiem vajadzētu dot visas iespējas vīrusu izpētīt. Tāpat eksperti uzskata, kam es ļoti piekrītu, ka cilvēkiem vajag fiziskas aktivitātes, nevis atrasties iekštelpās.

Kādēļ tu izvēlējies studēt RTU Cēsu studiju un zinātnes centrā?

Šī bija laba iespēja apvienot sportu ar mācībām, jo centrs atrodas 5 minūšu attālumā no dzīvesvietas. Ir iespēja plānot savu laiku, kur vairāk laiks atliek treniņiem.

Pandēmijas dēļ izglītības iestādes bija spiestas mācību procesu pārvirzīt digitālajā vidē, tavuprāt, to vajadzētu saglabāt arī pēc šī perioda? Kāpēc?

Uz šo es skatos divejādi. Ir labi un noteikti kvalitatīvi atrasties klātienē un studēt, taču reizēm ir dienas, kurās ir viena lekcija un student ir spiesti veltīt daudz laika, lai nokļūtu uz lekciju. Digitālā vide šo problēmu varētu novērst, bet tai pat laikā, šī veida mācību process ir kaitīgs redzei un padara studentus slinkākus.

Kāds ir tavs ieteikums cilvēkiem, kuri vēlās stiprināt savu imunitāti šajā pandēmijas laikā?

Es iesaku cilvēkiem nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas palīdz veidot antivielas. Dodieties svaigā gaisā, kas būs labs, pozitīvs laika kavēklis un fiziskās formas uzlabotājs. Pievērsiet uzmanību uzturam un miegam, jo tās ir svarīgākās lietas, kas ļauj mums pilnvērtīgi funkcionēt. Atrodiet laiku darbiem, kuriem ikdienā nav bijis laiks un saudzējiet sevi!