Cēsīs pulcējās Vidzemes izgudrotāji un inovatori

Vidzemes izgudrotāji

Sestdien, 2. jūnijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālē festivāls «Minox» pulcēja izgudrotājus un inovāciju autorus no visas Vidzemes. 

Pirmajā Vidzemes izgudrojumu un inovāciju festivālā piedalījās 35 dalībnieki ar 15 izgudrojumiem, pārstāvot dažādas nozares – rūpniecisko pilsētvidi, būvniecību, materiālu dizainu, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, mehatroniku, metāla pārstrādi, lauksaimniecību, ceļu būvi, meža apsaimniekošanu. 

Pirmo vietu pēc žūrijas vērtējuma ieguva Vidzemes Augstskolas studenta Deniss Golubeva projekts Telpas centralizētā kontroles sistēma, kuras priekšrocība ir iespēja pārvaldīt telpas sadzīves ierīces, apgaismojumu, temperatūru, un veikt mērījumus no citiem sensoriem. Denisa projekta pamatā ir iecere izveidot vienotu platformu, kas derētu gan uzņēmējiem, gan ikdienas lietotājiem. Otro vietu un skatītāju balvu ieguva Aleksandra Ļubinska izstrādātais saliekamais koka skrejritenis, kuru nākotnē Aleksandrs iecerējis izveidot par elektrisko skrejriteni. Trešo vietu ieguva Valmieras Tehnikuma projekts Spieķis ar sensoru cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kuru pārstāvēja Georgs Krops.

Festivāla laikā bērniem un pieaugušajiem bija iespējā piedalīties dažādās darbnīcās un aizraujošās aktivitātēs. Cēsu dizaina un tehnoloģijas vidusskolas spēļu telpā varēja izmēģināt vidusskolā radītos mūzikas instrumentus, izmēģināt prasmes dažādās spēlēs, kas radītas no koka, darboties elektrības darbnīcā. RTU Cēsu filiāles 3D darbnīcā varēja apgūt 3D zīmēšanu, pie platformas kokos TreeHousePlace idejas autorēm praktizēties mezglu siešanā, savukārt mazākie izstādes dalībnieki varēja radoši pavadīt laiku bērnu rotaļu istabā. 

Pirmo Vidzemes izgudrojumu un inovāciju festivālu rīkoja RTU Cēsu filiāle ar Cēsu novada domes atbalstu. Festivālu atbalstīja SIA «Mežrūkumi» un «Suvenīri Cēsis». Festivāls tika īstenots Latvijas Izgudrotāju biedrības, Biedrības «Connect Latvija» un Latvijas Zinātņu akadēmijas starptautiskā izgudrojumu un inovāciju izstādes «Minox 2018» ietvaros.