Ievieš klimata pionieru risinājumus videi draudzīgas uzņēmējdarbības atbalstam

pioners into practice

«Pioneers into Practice 2018» dalībnieki programmas finālā prezentē izstrādāto risinājumu Valmieras pašvaldības vēlmei popularizēt videi draudzīgu mazo un vidējo uzņēmējdarbību. Foto: Andra Marta Babre

Līdz 11. aprīlim Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina dažādu nozaru profesionāļus, uzņēmumus un organizācijas pieteikties dalībai pasaules vadošajā mobilitātes programmā «Pioneers into Practice 2019», kas vērsta uz klimata pārmaiņu samazināšanu. Iepriekšējo gadu dalībnieku izstrādātie risinājumi tiek ieviesti Latvijā un pasaulē.

Mēbeļu ražošanas un tirdzniecības giganta «Ikea» franšīzes turētājs Bulgārijā apņēmies kļūt ilgtspējīgāks; ilgtspējas plāna izstrādē pērn piedalījās Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) Klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» izglītības un mobilitātes programmā profesionāļiem «Pioneers into Practice 2018» dalībniece no Latvijas Kaija Kurme-Jansone. Praktizējoties Bulgārijā, viņa izzināja uzņēmuma ilgtspējas vērtības un darbinieku lomu to īstenošanā. Sadarbībā ar uzņēmuma departamentiem viņa līdzdarbojās ilgtspējas plānu izstrādē katram no tiem.

Ilgtspējīgas un klimatam draudzīgas uzņēmējdarbības veicināšana ir būtiska arī Valmieras pašvaldībai, kas apsver iespēju ikgadējo apbalvojumu «Balva uzņēmējdarbībā» šogad papildināt ar jaunu nomināciju. Klimata pionieri, atsaucoties Valmieras vēlmi popularizēt videi draudzīgu mazo un vidējo uzņēmējdarbību, pērn izstrādāja kritērijus jaunajai nominācijai. Izstrādāto rīku var izmantot arī kompānijas, ilgtspējas novērtēšanai.

Programmā «Pioneers into Practice» apvienojas uzņēmumi, augstākās izglītības un zinātnes iestādes, valstiskās un nevalstiskās institūcijas. Programma ilgst no maija līdz novembrim, piedāvājot profesionāļiem praktiskās nodarbībās un apmācībās paplašināt zināšanas par klimata pārmaiņu ietekmi, un inovācijas sistemātisko pieeju, darboties starpdisciplinārās komandās, lai izstrādātu risinājumus Latvijas pašvaldību vides problēmām, kā arī saņemt 2000 eiro stipendiju četru līdz sešu nedēļu praksei septembrī/oktobrī kādā no dalībvalstu vadošajām organizācijām. Apmācības notiks 24.-25. maijā un 8. jūnijā. Klimata pionieriem šogad būs jārisina Rīgas un Cēsu pašvaldību klimata izaicinājumi.

Savukārt Latvijas uzņēmumi un organizācijas tiek aicināti uzņemt praksē citu Eiropas valstu profesionāļus un saņemt risinājumus, kas var palīdzēt turpmākai darbībai. 2018. gadā prakses piedāvāja SIA «Grupa 93», «Latvenergo», RTU Cēsu filiāle u.c.

«EIT Climate-KIC» uzņēmējdarbības atbalsta un izglītības programmas Latvijā organizē RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia». «Pioneers into Practice» Latvijā tiek īstenota trešo gadu, iespēju gūtu jaunas zināšanas un tuvinātu pasauli klimatneitrālai ekonomikai izmantojuši 18 pionieri, šogad plānots programmā uzņemt 10 profesionāļus. Vairāk informācijas par programmu – https://ej.uz/klimatam

Pieteikties dalībai programmā iespējams https://pioneers.climate-kic.org/