Studentu pieredze Elektrotehnoloģiju datorvadības studiju programmā

studentu pieredzeRoberts Visockis, Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Informācijas centra IKT Departamenta telekomunikācijas nodaļas telefonu komunikācijas inženieris. RTU Cēsu studiju un zinātnes centra absolvents.

«Studēju «Elektrotehnoloģiju datorvadību», jo studiju programma man likās saistoša. Kā arī ar domu par nākotni. Pieprasījums darba tirgū pēc inženieriem ir liels un atrast darbu viegli. Turklāt, ja sākotnēji likās, ka joma ir specifiska un nosacīti šaura, tad ātri vien pārliecinājos, ka zināšanu un iegūto prasmju loks paver plašas perspektīvas. Šī ir ļoti aizraujoša joma, kas strauji attīstās un nozares speciālisti darba vidē ir pieprasīti un atzīti.

Cēsīs augsti novērtēju iespēju studēt nelielās studentu grupās, jo kontakts ar pasniedzējiem studiju laikā bija daudz ciešāks. Studiju viela vieglāk uztverama un saprotama, kas ļauj iegūtās zināšanas izmantot daudzpusīgāk.»

studentu pieredze datorvadībaArmands Sīlītis, Elektrotehnoloģiju datorsistēmas studiju programmas absolvents

«Visās nozarēs viss, ko var automatizēt tiek automatizēts. Studējot elektroiekārtu projektēšanu, elektrisko tehnoloģiju automatizāciju un padziļināti apgūstot informācijas tehnoloģiju pielietojumu elektrotehnoloģisko iekārtu datorizētajā automatizācijā, Tu nodrošināsi sev drošu karjeras nākotni.»

Kristaps Sekacis, Elektrotehnoloģiju datorsistēmas studiju programmas students

«Kādai konkrētai tehnoloģijai tiek piešķirta datora vadība, piemēram, automātiskās veļas mašīnai, mēs nospiežam konkrētas pogas un slēdžus, procesors saprot, ko mēs gribam, un programma sāk darbu. Es mācos saprast šos procesus, lai spētu pats izgatavot kādu ierīci, kurai tiktu pielietots procesors un tā darbotos automātiski bez manas patstāvīgas uzraudzības.

Šo studiju programmu izvēlējos, jo vēlētos būt universāls. Esmu ieguvis namdara specialitāti un domāju, ka ir tikai loģiski, ja labs namdaris spēj pats savilkt vadus un padarīt ikdienu vienkāršāku un interesantāku, ja, strādājot ar koku, spēj pielietot tehnoloģijas savā labā.

Rūpnīcās un autobūves uzņēmumos lielākā daļa procesu ir automatizēti. Visu vada dators, kas ir krietni precīzāks un ātrāks par cilvēku. Mūsdienās tieši kvalitāte un kvantitāte ir tas, kas visu padara ātrāku un vienkāršāku. Manuprāt, šī studiju programma man dos plašas iespējas gan Latvijas uzņēmumos, gan ārzemēs, jo principā viss balstās uz elektrību un datorvadību. Šai nozarei ir milzīgs potenciāls.»