Studenta Roberta Cipes stāsts Atpakaļ uz RTU…

Mans studiju ceļš sākās nu jau reiz RTU Cēsu filiālē (tagad RTU Cēsu SZC – RTU Cēsu studiju un zinātnes centrs) sākās 2018. gadā uzņēmējdarbības un vadības fakultātē. Diemžēl, studijas nepabeidzu, jo pēc aktīva gada sportā, gan sadzīvē, nolēmu doties darba gaitās uz Rīgu. Protams, izmēģināju arī nepilna laika neklātienes programmas, taču studijas brīvdienās nebija priekš manis. Tāpēc aktīvi nodevos darbiem.

Nu jau pagājuši trīs gari gadi. Manas domas par mācībām vienmēr bijušas aktuālas. Protams, bieži mānam paši sevi. Ka būs kāds piemērotāks brīdis, kad pabeigt studijas un likt skaistu punktu šim dzīves posmam. Stāvēt mantijā un saņemt diplomu. Realitātē ļoti maza cilvēku daļa vēlāk tiešām šīs studijas atsāk un veiksmīgi arī pabeidz.

Esošais laikmets pierādījis to, ka cilvēks var būt elastīgs Ja kādreiz man būtu jāizvēlas – sports, darbs vai studijas, tad tagad varu to visu apvienot. Priekš manis šis ir ļoti labs formāts, jo vienmēr esmu kustībā, varu paņemt līdzi studijas uz darbu un otrādāk Principā dienu izmantoju maksimāli efektīvi, kā arī pāris reizes nedēļā vēl esmu Cēsu pilsētas stadionā uz futbola laukuma. Es speršu šo solu, šo izaicinājumu sev un laiks atsākt mācības.

Dzīvoju un strādāju Rīgā, bet mācos un trenējos Cēsīs. Visu šobrīd varu paspēt un izdarīt, lai gan nedēļā ir tikai septiņas dienas. Varbūt rodas jautājums – vai vienkāršāk nebija iestāties šajā pašā studiju programmā Rīgā? Atzīmes man nebija no sliktākajām, bet arī izcilas tās nebija. Mani baidīja lielā konkurence uz budžetu vietu iegūšanu Rīgā. Tas ir viens no aspektiem, kāpēc izvēlējos riskēt mazākā konkurencē un iestājos Cēsīs, bet studiju programma un iegūtās zināšanas jau no tā nemainās. Tā pievienotā vērtība Cēsīm ir salīdzinoši mazās grupas, kur mēs nebūsim piecdesmit cilvēki un pasniedzējs tik nolasīs savu stāstāmo un dosies mājās. Šeit Cēsīs ir salīdzinoši mazas grupas. Tu viens otru pazīsti un iepazīsti arī pasniedzēju, kas ne tikai vēlas Tev sniegt to labāko, bet arī palīdzēs individuāli, ja mācību procesā, kas nebūs saprotams.

Tāpēc, ja kādam vēl ir šaubas par studijām RTU Cēsu SZC, nāc un mācīsimies kopā! Mēs nekad nebūsim izcili visās jomām, un būs kāda joma, kurā būsim stiprāki, būs joma, priekšmets kurš padosies grūtāk. Bet neatkarīgi no savām zināšanām vidusskolā, kur iespējams vēl savus sapņus mēs nezinājām, bet augstskolā mēs tos varam piepildīt. Tikai ir jānotic sev, jānāk un jāmācas, un nedrīkst kautrēties palūgt palīdzību ja Tev tā ir nepieciešama, jo tas nav kauns ja ko nezini, bet vēlies to uzzināt.

Uzzini vairāk par studiju programmu Uzņēmējdarbība un vadīšana